м. Вінниця, вул. Немирівське шосе 201А
(067) 430 - 86 - 20
Мова сайту:
Хочете запитати? / Повідомлення
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

Український рушник

Український рушник здавна вважався символом української культури та мудрості. Сьогодні традиційний тканий чи вишитий рушник використовується в старовинних традиційних обрядах, а не як раніше і в побуті. Візерунки, які зображували на рушнику – це древні магічні знаки «материнська зірка», «дорога життя» та «доля людини». 

Техніка виготовлення рушника передавалася по материнській лінії. Молоді дівчата з раннього дитинства починали вчитися цьому ремеслу. Усі рушники складали у скриню – це було частиною приданого. Весільний рушник виготовляли довшим за звичайні обрядові рушники, так як він символізував довге і щасливе сімейне життя. Для проведення весільного обряду готувалося сорок рушників. Рушники брали участь в обряді сватання, вінчання, батьки рушником благословляли дітей на щасливу долю. До сьогоднішнього часу сучасна молодь пам’ятає і шанує традиції використовуючи рушники у різних обрядах (рушник під ноги в РАГС, рушник під коровай, рушник для ікон, рушник для вінчання і т.д.)

Фірма «Мед» приймає замовлення на виготовлення якісних сувенірних рушників.

Пропонуємо рушники двох видів:

  • Домоткані рушники, які виготовленні на старовинних станках;
  • Рушники з машинною вишивкою

Домоткані рушники – це ручна робота,  прекрасний зовнішній вигляд. Рушник стане невід’ємною прикрасою будь-якого свята. Серед великого вибору домотканих рушників, Ви обов’язково знайдете саме той, який Вам найбільше підходить.

Машинна вишивка дозволяє наносити до 12 різних кольорів одночасно. Ви можете придбати уже готовий рушник, або ж замовити по індивідуальному дизайну.

Традиційний український рушник – це оберіг, який зберігають протягом усього життя!

 

Приклади робіт