м. Вінниця, вул. Немирівське шосе 201А
(067) 430 - 86 - 20
Мова сайту:
Хочете запитати? / Повідомлення
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

Петриківський розпис

Петриківський розпис - це яскрава і барвиста сторінка в історії культури України. Даний вид розпису виник ще в 18 столітті в колоритному селі Петриківка, Дніпропетровської області. Даний стиль живопису використовувався для розпису стін хат-мазанок, різними яскравими квітковими візерунками. До цього дня жителі села дбайливо зберігають і оберігають багатовікові традиції розпису. Петриківським розписом прикрашали стіни, піч, карнизи, меблі, рушники, скатертини, посуд і т.д.

 Графічно чіткий і ажурний орнамент в наші дні широко використовується в художній промисловості, книжковій графіці, оформленні і т.п. Дивовижна петриківська квітка розцвіла на фарфоровому блюдцю, прекрасним візерунком лягла на шовкову тканину, коштовним самоцвітом засяяла на лакованій поверхні сувенірної шкатулки.

 Візерунки петриківського розпису - це пишні квіткові мотиви, які є втіленням природного багатства української землі - лісів, степів і полів. Основні орнаменти Петриківського розпису - це грона винограду і калини, дивовижні птахи, прекрасні насичені бутони мальви і жоржин. Колірна гамма представлена ​​в жовтих, зелених і червоних тонах, в поєднанні з різними колірними спектрами.

Кожен майстер намагався зобразити буйство фарб, адже вважалося, що яскраві і барвисті картини свідчать про внутрішнє духовне багатство людини.

Фірма «Мед» приймає замовлення на виготовлення різноманітних українських сувенірів: тканих рушників, вишиванок, ляльок-мотанок та декоративних дощечок прикрашених художнім петриківським розписом.

 Якщо Ви бажаєте придбати товари з нашого сайту, звертайтеся за телефонами, які вказані на сайті. У галереї представлені різні дощечки, виконані в різних колірних варіаціях.