м. Вінниця, вул. Немирівське шосе 201А
(067) 430 - 86 - 20
Мова сайту:
Хочете запитати? / Повідомлення
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

Ляльки-мотанки

Ще з давніх часів сильним оберегом української культури була лялька-мотанка. Назва лялька-мотанка пов'язана з тим, що технологія виготовлення полягає не в шитті, а в намотування ниток і рядків. До виготовлення ляльки-мотанки ставилися дуже відповідально і серйозно, вчилися цьому ремеслу з самого дитинства. Найчастіше люди виготовляли ляльки-мотанки для того, щоб захистити сім'ю або людини від різноманітних бід і недуг. Тому фігурки робили безликими, для того, щоб вони насправді оберігали. Людські риси обличчя ляльці не надавали, оскільки вона ні на кого не повинна бути схожа, щоб не завдати шкоди. Вважається, що лялька грає функцію посередника між живими і тими, кого на цьому світі вже немає або навпаки, ще не з'явився.

Особливу увагу приділяли ляльці-мотанці, яка виготовлялася на весілля. Дана лялька була символом продовження роду, і повинна була оберігати сім'ю і будинок. Весільних ляльок одягали обов'язково в парі за всіма традиціями і канонами. Молодій дружині дозволялося грати ляльками до тих пір, поки на світ не з'явиться первісток. Чим більше молода гралася. Тим краще - вважалося, що це буде символом появи здорових і міцних дітей.

Згідно давнім повір'ям, коли людина хворіла, спеціально для нього виготовляли особливу ляльку-мотанку, яка мала забрати на себе всю негативну енергетику і хворобу, і після того, як людина видужувала, цю ляльку спалювали. Ляльки були незамінним атрибутом при проведенні численних ритуалів і обрядів.

Якщо Ви бажаєте замовити і придбати традиційну ляльку-мотанку, звертайтеся до наших менеджерів за вказаними номерами телефонів.

 

Приклади робіт